5 padomi, kā padarīt mājokli omulīgāku

Īsākas dienas, garākas naktis un temperatūras pazemināšanās zem nulles liecina tikai par vienu lietu – ziema ir klāt. Vēsie laikapstākļi nozīmē to, ka Jūsu mājoklim ir jākļūst ērtākam un omulīgākam. Šī sezona Jums paies, daudz laika pavadot, ieritinoties uz dīvāna un dzerot karstu šokolādi, gardu kakao vai vairākas tasītes vasarā savāktās tējas. Lūk, daži padomi, kā šajā aukstajā gadalaikā padarīt savu mājokli omulīgāku!

 

Ienesiet papildus siltumu un omulīgumu savā mājoklī, izmantojot sveču gaismu.

Pirmais un savā veidā arī visminimālākais ieguldījums, ko mēs varam izdarīt ar savu mājokli – padarīt to gaišāku ar svecēm! Uz plauktiņiem, skapīšiem vai maziem galdiņiem varat izvietot sveces skaistos svečturos – tās radīs gan siltas sajūtas, gan arī vairāk gaišuma telpā.

 

Tieši sveces, it īpaši aromātiskās, ir tās, kas ziemā rada visīstāko māju sajūtu un omulīgumu. Kāpēc gan nepamēģināt savās mājās iedegt sveces ar kanēļa, ingvera vai muskatrieksta aromātu, lai dotu savam mājoklim īsto ziemas aromātu? Tikai atcerieties par drošību un lieciet sveces tādās vietās, kur tās jums ir pārredzamas.

 

 

Ziemas mēnešos – tuvāk kamīnam.

Novietojiet kādu ērtu krēslu kamīna tuvumā, lai varētu baudīt nesteidzīgus mirkļus siltumā un lūkoties liesmās. Nekas tā nerada siltumu un mājīgumu, kā dzīva uguns! Blakus krēslam var novietot arī kādu mazu koka galdiņu, uz kura nolikt grāmatu vai žurnālu, ja nu būsiet tik ļoti ērti iekārtojies, ka vēlēsieties kaut ko palasīt. Ja esat lielāka ģimene, tad ir vērts padomāt, kā pārbīdīt mēbeles, un novietot dīvānu pretī kamīnam, lai visi kopā varat sildīties, skatīties kādu ziemīgu filmu vai gremdēties kopīgās atmiņās, baudot karstu kakao vai siltu tēju.

 

Īstais laiks dot priekšroku koka mēbelēm.

Mirdzošo sniega kupenu ieskauta guļbūves mājiņa – kā īsts Ziemassvētku sapnis no filmām vai pastkartītēm! Tieši koks, kas izmantots iekštelpās, rada omulīgumu un ziemas noskaņu. Atdzīviniet savas telpas ar koka mēbelēm! Nav nepieciešamas milzīgas pārmaiņas, lai noķertu īsto sajūtu. Tas var būt jauns galds virtuvē vai ēdamistabā, kāds neliels kafijas galdiņš vai varbūt tikai pāris plaukti pie sienas – galvenais, lai tie ir no dabīga koka, jo tas izstaro dabisku siltumu un aicina visus, kas ienāk telpā, uzkavēties ilgāk.

 

Lai radītu siltuma sajūtu, Jūs varat brūno kombinēt ar citiem krāsu toņiem, piemēram, apelsīnu, rūsu, pelēku un pat violetu. Brūnais labi saskan arī ar dzintara, plūmju, ķirbju, kā arī ar zilpelēko un haki krāsu toņiem. Ir tik plašs piedāvājums – atliek tikai izvēlēties to, kas tieši Jūs visvairāk uzrunā! Un neaizmirstiet arī par koši zaļiem augiem telpās, kas atsvaidzina interjeru, ienes tajā dzīvīgumu, rada mājīguma sajūtu un arī lieliski sader ar koka mēbelēm!

 

 

Tekstils, tekstils, tekstils!

Ja esat baltas krāsas cienītājs un interjers ir tieši tik balta kā sniegs, tad ziemā ir vērts to mazliet atdzīvināt ar kādām košām krāsām, lai pazustu vēsuma sajūta. Un šis ir īstais gadalaiks, kad viesistabas un guļamistabas interjeru papildināt ar mīkstiem un omulīgiem tekstilizstrādājumiem un faktūru daudzveidību, piemēram, izmantojot audumu un aksesuārus, kas apvieno vilnu, mākslīgo kažokādu, aitādu un samtu.

 

Dīvānā varat salikt mīkstus un pūkainus spilvenus spilgtākos toņos, un kā gultas pārklāju izmantot kādu siltu pledu – tā, lai gribētos brīvdienās ilgāk pavārtīties pa gultu vai varbūt vakarā ieritināties zem pleda un noskatīties kādu labu filmu. Neaizmirstiet arī par mīkstiem paklājiem, kas ne vien piešķirs ziemīgo noskaņu, bet arī radīs siltumu pēdām.

 

 

Sāciet ar pavisam mazām pārmaiņām, pārbīdot dažas mēbeles vai nopērkot dažādas aromātiskās sveces, un pēc tam jau sajutīsiet, kas vēl ir nepieciešams tieši Jūsu mājoklim, lai tas būtu gatavs ziemas sezonai. Nebaidieties eksperimentēt ar vairākām lietām un pamēģināt kaut ko jaunu! Ārējos apstākļus un vēso temperatūru Jūs nevarat ietekmēt šajā gadalaikā, bet to, kā Jūs jūtaties savās mājās, gan varat. Lai izdodas pārveidot mājokli piemērotu ziemai, padarot to mājīgāku, gaišāku un sajūtās siltāku!